Terminliste 2013/2014 NBF

 

JANUAR

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

5.jan

Nyttårsstevne 2013

Kirkenes AK

Alle

5.jan

Vättercupen

Huskvärna, Sverige

Senior

12.jan

Fredriksten Cup

Halden

Alle opp til Junior

11-13.jan

Herman Kare

Finland

Senior GR

18-19.jan

Tana Cup

Tana (Internationalt)

Alle

19.jan

Kretsstevne

Braat

26.jan

Thor Masters

Danmark

Senior

27.jan

T & I National

Sarpsborg

opp til Ungdom

FEBRUAR

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

2 – 3.feb

OsloOpen

Oslo Bryteklubb

G15/P15 – Senior

9.feb

Rallarstevnet

Snøgg Bryting

Opp til junior

15-17.feb

Klippan Lady Open

Klippan/Sverige

Senior/kadett FS

16.feb

Arctic Cup

Fauske Atletklubb

Alle klasser

16.feb

DAK cup

Drammens Atletklubb

Alle klasser

16-17.feb

Aarhus Open

Danmark

Junior/Kadett GR

22-23.feb

Varanger Kraft Cup

AK-54 Vardø

K, G/P-12

23.feb

Nasjonalt Stevne

Molde AK

Alle klasser

23.feb

Åpent NNM

AK-54 Vardø

G/P-15, U42,46,50, sKV, s

23.feb

Myhi-tournament

Ilmajokki

Junior/Kadett

23-24.feb

2`nd Golden Grand Prix

Szombathely/ Ungarn

Senior menn

MARS

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

02.mar

NM Senior

OSLO/ Akershus

Senior

02.mars

Båtsfjordbruket Cup

Båtsfjord SK

Alle

09 – 10.mars

Landstevne P&G 12/ NM P&G15

Uredd

G12P12G15P15

16 – 17.mars

NM ungdom og junior

Braatt

Ung /Jun GR-FS

19 – 24.mars

EM Senior

Tblizi (Geo)

Senior GR-FS

23-24.mars

Dorog(Budapest)/Ungarn

Kadett – menn GR

APRIL

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

5.-6.apr

Memorial Mihály Matura

Budapest

Junior GR

6.apr

Nasjonalt Stevne

Vadsø AK

Alle

6 – 7.apr

Atlas Cup

Fredrikstad

Alle

13.apr

Lørenskog Cup

Lørenskog

Alle, unntatt senior

20 – 21.apr

APRILSTEVNET

Kirkenes

Senior GR-FS

27.apr

Sofiemyr mini cup

Kolbotn

Knøtt og nybegynner

MAI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

4.mai

Barentskamp

KAK Kirkenes

Senior, Kadett, Junior GR-FS

10.-12.mai

Nordisk mesterskap

Eslöv, Sverige

Senior, Kadett, Junior GR-FS

11.mai

Nasjonalt Stevne

Hammerfest BK

Alle

25.mai

Nordvestcup (miniatyr)

JUNI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

8.juni

NM Sandbryting

Urædd

18-23.juni

EM KADETT

Montonegro/Bar

Kadetter GR – FS

JULI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

02.-07.juli

EM JUNIOR

Skopje, Makedonia

Junior GR-FS

AUGUST

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

13-18.aug

VM junior

Bulgaria/Sofia

Junior GR FS

20 – 25.aug

VM kadetter

ZRENJANIN,Serbia

Ungdom GR FS

25.aug

KM sandbryting

SEPTEMBER

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

7.sep

Nasjonalt Stevne

Hammerfest BK

Alle

13.-15.sep

Landskamp

Båtsfjord

Junior Kvinner

14.sep

NM Sumo

Lambertseter

18-23.sep

VM senior

Ungarn/Budapest

Senior

28.sep

Stevne National

T&I National

Alle untatt junior og senior

28.sep

TanaMatch`n 2013

BK Tana

K, G, P, Ungdom og junior GR FS

OKTOBER

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

5.-6.okt

Interkrets turnering

Lørenskog og OBK

10-18år

19.okt

Skedsmo cup

Skedsmo

Alle klasser

19.okt

Oktoberstevne 2013

Kirkenes AK

K, G, P, Ungdom og junior GR FS

19.okt

Nasjonalt stevne

Ålesund Bryteklubb

Alle klasser

19.okt

Kretsstevne

Ålesund

20.okt

KM OABK (bryting, sumo & håndbak)

Skedsmo

26.okt

Gjøko cup

KAK

NOVEMBER

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

2.nov

Bodø Cup

Bodø bryteklubb

Alle

2.nov

Solmund Larsen Cup

Mehamn IL

Alle

9.nov

Midt Nordisk Brytetreff

AK-45 & Klæbu

Alle

8.nov

Kråkecup

Moss AK

9.nov

Robbans cup

Lidkøping AS

17 år+ , GR og FS

9.nov

Knøttestevne

Lambertseter BK

Knøtt, nybegynnere

15.-17.nov

Kolbotn Cup

Kolbotn

23.nov

Finnmarksmesterskap og Varanger Kraft Cup

AK-45 Vardø

G/P 15 og eldre (knøtt + 12 år – VK cup)

30.nov

KM (bryting, sumo og håndbak)

ALLE

DESEMBER

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

1.des

Knøttestevne

OBK

Knøtt og nyb.

7.des

Julestevne

Narvik AK

Alle

2014

JANUAR

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

4.jan

Nyttårsstevne 2014

Kirkenes AK

Alle

11.jan

Fredriksten Cup

Halden AK

17.-18.jan

Tana Cup 204

BK Tana

24.-26. jan

Oslo Open

Oslo BK

Junior/senior

25.jan

Fauske Cup

Fauske Atletklubb

Alle

25.jan

Stevne National

T&IL National

FEBRUAR

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

1.feb

IL Braatt

Braatthallen

Alle

1.feb

Rallarcup

Snøgg bryting

Opp til junior

2.feb

Arctic cup

Bodø bryteklubb

Alle

8.feb

Molde Atletklubb

Knøtter/Nybegynnere

15.feb

Åpent NNM

KAK Kirkenes

G/P15, Ung/Jun/Sen FS-GR

15.feb

DAK cup

Drammen AK

Alle

MARS

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

1.mars

Båtsfjord SK

8.mars

NM senior

Tromsø BK

Senior GR – FS

15.mars

Sofiemyr mini cup

Kolbotn

Knøtt og nybegynner

15.mars

VU-cup

Narvik AK

Alle

22.-23.mars

Landstevne G/P 12 og NM G/P15

Snøgg

G12P12G15P15

29.-30.mars

NM ungdom og junior

Kolbotn

Ung/Jun GR – FS

APRIL

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

1.-6.april

EM – senior

Senior GR – FS

5.april

Knøttestevne

Ålesund BK

Knøtter/nybegynnere

5.april

Vadsø Cup

Vadsø AK

Alle

12.april

Lørenskog Cup

Lørenskog

Alle, unntatt senior

25.april

Aprilstevne 2014

Kirkenes AK

Senior GR – FS

MAI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

2.-4.mai

Nordisk Mesterskap

Turku, Finland

13.-18.mai

EM – kadett

Kadetter GR – FS

23.-24.mai

Nordvestcupen

KAK

JUNI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

17.-22.juni

EM – junior

Junior GR – FS

JULI

Dato

Stevne

Arrangør/Sted

Klasse

15.-20.juli

VM – kadett

Kadetter GR – FS

AUGUST

Dato

Sted

Arrangør/Sted

Klasse

5.-10.aug

VM – junior

Junior GR – FS

29.-31.aug

VM – veteran

Veteran

SEPTEMBER

Dato

Sted

Arrangør

Klasse

1.-7.sep

VM – senior

Senior GR – FS

OKTOBER

Dato

Sted

Arrangør

Klasse

NOVEMBER

Dato

Sted

Arrangør

Klasse

8.nov

Kråkecup

Moss AK

Alle, unntatt senior

14.-16.nov

Kolbotn Cup

Kolbotn

DESEMBER

Dato

Sted

Arrangør

Klasse

 Ved spørsmål og endringer, kontakt: bryting@nif.idrett.no